FACR_logo_color_1.jpg
MLÁDEŽ

Od obnovení kopané v rámci Tělovýchovné jednoty Lutopecny-Měrůtky v roce 1998, měl oddíl vždy minimálně jedno mládežnické mužstvo. Dlouho dobu to bylo pouze smíšené mužstvo starších žáků (hráli zde děti všech věkových kategorií - od 7 do 15 let). 
 
V sezóně 2006/2007 žáci vyhráli Okresní přebor starších žáků a vedení oddílu rozhodlo, že mužstvo přijme historický postup do Krajské soutěže. Obnášelo to nemalé úsilí a to nejenom ve finančním zabezpečení vyšší soutěže. Bylo nutné sestavit také mužstvo mladších žáků. Takže od sezóny 2007/2008 měl oddíl kopané vždy minimálně 2 mládežnické mužstva. Starší žáci se v Krajské soutěži udrželi, ale jelikož spoustu kluků věkově končilo, tak se vedení rozhodlo se do dalšího ročníku 2008/2009 nepřihlásit a raději založilo mužstvo dorostu a stejně jako starší žáky, se přihlásilo do Okresního přeboru. Hned ve své první sezóně skončili dorosti v Okresním přeboru druzí, stejně jako starší žáci.
 
V následující sezóně starší žáci Okresní přebor vyhráli, dorosti skončili na 6. místě. V následujících sezónách se již mužstvům tak nedařilo, ale stále se umisťovala v horní polovině tabulky Okresních přeborů.  
V sezóně 2012/13 jsme místo starších žáků přihlásili mužstvo mladších žáků (z důvodu nedostatku starších žáků). Ale stále jsme měli 2 mládežnické mužstva. 
 
Následující sezónu 2013/14 jsme z důvodu velkého počtu malých dětí rozhodli přihlásit také mužstvo mladší starší přípravky. Od této sezóny jsme měli již 3 mládežnické mužstva (starší přípravka, mladší žáci, dorost).
 
A v další sezóně 2014/15 se k nim přidalo i 4 mládežnické mužstvo a to starších žáků (starší přípravka, mladší žáci, starší žáci, dorost). Tato sezóna byla v historii mládežnické kopané oddílu dalším historickým milníkem. Dorosti se v Okresním přeboru celou sezónu přetahovali první příčku. Nakonec skončili na 2. místě a jelikož vítěz OP odmítl postup do vyšší soutěže, tak byl tento postup nabídnut nám. Po dlouhých úvahách a jednáních dospělo vedení oddílu k rozhodnutí vyšší soutěž přijmout. 
 
Proto v následující sezóně 2015/16 hráli dorosti Krajskou soutěž. 
 
V současné době máte v oddílu kopané 3 mládežnické mužstva - mladší žáky, starší žáky a dorost - hrající Okresní přebory. Registrovaných máme celkem 66 dětí hrající mládežnické soutěže a to 21 mladších žáků (ročníky 2004-2008), 17 starších žáků (ročníky 2001-2003) a 23 dorostů (ročníky 1998-2001). 
V žákovských mužstvech máme již tradičně také několik dívek. 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one